Služby a produkty

  Návrhy zahrad

   

  provádím návrhy zahrad, studie i podrobnější projekty zahrad a dalších prostranství i větších krajinných celků. Zahrada může být malá i velká, na venkově i ve městě, nová i stará. V projektech se zaměřuji na uplatnění přírodních zahradnických zásad a postupů. Mezi mé zákazníky patří soukromí majitelé zahrad, ale i organizace, firmy a školská zařízení. Upřednostňuji zákazníky z okruhu do 100 km, tedy z Jihočeského kraje, části kraje Vysočina, jihozápadní části Plzeňského kraje, jižní části Středočeského kraje.

   

  Dodávky rostlin

   

  Na základě objednávky zajistím dodání rostlinného materiálu (stromů, keřů, růží, trvalek, bobulovin apod.) do zahrad nebo parků, vždy vybírám přednostně producenty z České republiky, rostliny vybírám osobně a dohlížím na vysokou kvalitu výsadbového materiálu. Při výběru mohu doporučit vhodné odolné nebo rezistentní kultivary. Menší objednávky dodávám poštou na dobírku po celé ČR, větší množství zavážím osobně.

   

  Prohlídky Přírodní zahrady Radonice

   

  Pro organizované skupiny (od 10 lidí) uspořádám po předchozí telefonické domluvě prohlídku Přírodní zahrady Radonice spojenou s odborným výkladem. Jako doplnění prohlídky může být pro hosty zahrady připraveno občerstvení, popřípadě ochutnávka sezónního ovoce a zeleniny nebo produktů ze zahrady. Vstupné do Přírodní zahrady Radonice je 50,-- Kč/os., cena občerstvení dle požadovaného rozsahu. Prohlídky probíhají v zahradnické sezóně, tzn. v měsících květen - září.

   

  Připravujeme:

   

  Seminář přírodního zahradničení

  Pro příští sezónu připravuji soubor  kurzů Seminář přírodního zahradničení. Po dobu jedné sezóny se účastníci semináře seznámí se zásadami přírodních zahrad, budeme se podrobněji zabývat tematickými okruhy - zelenina, ovoce a bobuloviny, okrasná zahrada, trvalkové záhony, stromy a keře, jezírko a mokřad apod. Seminář bude probíhat přímo v prostorách Přírodní zahrady Radonice, všechna témata budou doprovázena praktickými ukázkami. Na závěr odborného semináře si účastníci mohou zpracovat návrh vlastní zahrady, který bude odborně zkonzultován. Pro účastníky semináře bude zajištěna možnost ubytování a stravování, počítá se i s večerním programem.

   

  Zájezdy po krásných zahradách v Čechách a v Rakousku

   

  Pro zájemce budu pořádat několik jednodenních zájezdů do nejkrásnějších přírodních zahrad v Čechách nebo v Horním Rakousku. V zahradách bude zajištěn místní průvodce, prohlídky budou překládány.